Не тільки генетика: вчені з’ясували, чому жінки живуть довше за чоловіків

Австралійські фахівці провели масштабне дослідження, щоб з’ясувати, чому у жінок тривалість життя більше, ніж у чоловіків. Зокрема, вчені вивчили тривалість життя і статеві хромосоми понад 200 біологічних видів, від комах до ссавців. Повідомляє https://replyua.net/

У доповіді фахівців йдеться про те, що всі особини з парою однакових статевих хромосом живуть в середньому на 17% довше тих особин, у яких присутня комбінація 2 непарних хромосом або тільки одна статева хромосома. «У жінок в копію X-хромосоми вбудована захисна функція.

Шкідливі мутації одного з X-хромосом не зачіпають всі клітини, оскільки в соматичних клітинах одна з двох копій X-хромосом Неактивована », – розповіли дослідники. За їх словами, в організмі жінок також багато естрогенів, які протягом усього життя захищають теломери від пошкоджень. Саме жіночий організм старіє трохи повільніше, ніж організм чоловіка. Втім, вчені вважають, що генетика грає далеко не першу роль в тривалості життя чоловіків і жінок.

За їх словами, жінки більш обачні і обережні, ніж представники сильної статі. Зокрема, під час свого дослідження фахівці також встановили, що чоловіча половина людства більш схильна до ризиків – чоловіки займаються екстремальними видами спорту, частіше жінок потрапляють в аварії, частіше мають шкідливі звички, що в підсумку і впливає на статистику по тривалості життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *